Agencja SEO

Co nam daje pozycjonowanie?

W dzisiejszych czasach internet jest jednym z najprostszych sposobów dotarcia do klientów. Możemy robić to na różne sposoby. Może być to na przykład prowadzenie kampanii reklamowych w wyszukiwarce, może być to promowanie się na portalach społecznościowych oraz możemy zdecydować się na promocję za pomocą pozycjonowania stron internetowych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie te działania ze sobą połączyć. Wówczas mamy największą szansę na osiągnięcie sukcesów.

Co to jest pozycjonowanie?

W dużym uproszczeniu pozycjonowanie strony internetowej to szereg czynności, które mają sprawić, że strona będzie jak najwyżej wyświetlała się na konkretne hasło. Jeżeli czegoś szukamy, to wpisujemy słowo do wyszukiwarki i zazwyczaj klikamy wyniki pierwsze lub drugie z brzegu. W takiej sytuacji łatwo zauważyć, że im wyżej jest strona – tym więcej osób będzie w nią wchodziło. W przypadku prowadzenia biznesu każdy takie wejście może oznaczać nowego klienta. Dlatego wiele firm stara się być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Do tego służą działania, które prowadzi agencja SEO.

W dzisiejszych czasach internet jest jednym z najprostszych sposobów dotarcia do klientów

Co wpływa na pozycje?

Nie ma jawnej listy czynników wpływających na pozycję strony internetowej. Zdecydowana większość z nich jest ukryta przez Google. Doświadczenie pozycjonerzy jednak wiedzą, że wpływ na pozycję w stronę internetową mają przede wszystkim linki, które prowadzą do strony internetowej oraz treści ich struktura. To dwa czynniki, które są najważniejsze.

Bardzo ważnym czynnikiem jakość domeny. Również niezmiernie istotna jest jej historia. Może się tak zdarzyć, że nawet dobra treść na stronie internetowej oraz dobrej jakości prowadzące linki nie spowodują wzrostu pozycji. Może tak się stać w sytuacji, kiedy na przykład wcześniej na tej domenie stało coś niezgodnego z prawem lub w inny sposób podpadł o Google.

Do wykonywania audytu agencja SEO używa specjalnych narzędzi

W takiej sytuacji bardzo często trudno jest odbudować wiarygodność przy takiej domeny.

Oczywiście bardzo ważna jest treść, jaką na stronie indeksuje wyszukiwarka. Robot zapisuje znalezione treści na serwerze i dokładnie je analizuje. Między innymi analizuje budowę treści na stronie oraz prowadzące do niej odnośniki. Pod uwagę brane są zarówno odnośniki wewnątrz domeny jak i również zewnętrznyc.

Zanim jednak agencja rozpocznie proces pozycjonowania strony internetowej powinna ona wykonać dokładny audyt witryny. No taki audyt składa się szereg czynności, które pokazują, w jakim stanie jest witryna i co należy poprawić. Do wykonywania audytu agencja SEO używa specjalnych narzędzi.