Agencja SEO

Co robi agencja SEO?

Internet w dzisiejszych czasach pełni bardzo ważną funkcję. Z jednej strony dostarcza nam rozrywki informacji, ale z drugiej strony dla wielu firm jest podstawowym miejscem zdobywania nowych klientów. Bez względu na to, z której strony barykady jesteś, zazwyczaj korzystasz z wyszukiwarki internetowej. Dla właściciela strony najważniejsze jest, aby jego witryna wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Jeżeli ktoś wpisuje hasło, którego szuka to im wyżej znajduje się strona, tym więcej osób kliknie taki wynik. Nie muszę mówić, że w przypadku sklepu internetowego czy też innego przedsiębiorstwa każde kliknięcie to potencjalny klient. Dlatego prowadzi się działania, które mają wypromować stronę, aby znalazło się jak najwyżej. Takie działania nazywane są pozycjonowaniem.

Co wpływa na pozycję strony?

Nie ma jednej 100% pewnej i gotowej odpowiedzi. Każda agencja SEO SEODot ma swój sposób działania. Jedno jest pewne, pozycjonowanie strony internetowej jest procesem bardzo skomplikowanym, zazwyczaj długim. Według specjalistów na pozycję od strony może wpływać nawet 200 różnych czynników. Do takich podstawowych zaliczymy między innymi treści publikowane na stronie, historią i wiek domeny oraz ilość prowadzących do domeny linków. Na wiele z tych czynników mamy wpływ, ale na część wpływu nie mamy.

Od czego zacząć pozycjonowania?


Każdy specjalista, który wykonuje pozycjonowanie stron internetowych, z całą pewnością będzie chciał zacząć od audytu. Służą do tego specjalne narzędzia, które pomagają ocenić, w jakim stanie obecnie jest strona. Po stworzeniu audytu mamy już pierwsze wytyczne co należy zrobić, co należy poprawić – aby strona była jak najwyżej.

Do pierwszych podstawowych uwag należy między innymi stosowanie nagłówków, wprowadzenie opisu strony Jak i prawidłowy tytuł strony czy też budowa adresów URL. Bardzo dobrze jest, aby na stronie znalazła się mapa witryny. Powinniśmy również zadbać o unikalne treści opublikowane na naszej stronie internetowej. Warto również wiedzieć, że szybkość ładowania strony ma także wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jak widać bardzo wiele czynników wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce. Wiele z nich jest przez wyszukiwarkę utajnione. Część jest ogólnie znana. Dobra agencja SEO posiada ogólną wiedzę na temat pozycjonowania. W przypadku działań pozycjonerów najważniejszy jest pozyskiwanie linków wysokiej jakości do strony internetowej. Jeżeli to się uda, to jest największa szansa, że strona będzie miała się w wynikach wyszukiwania organicznego.